סיפורה של xEdeF - החלום האמריקאי בהתגשמותו:


1973

חברת פדראל אקספרס ((Federal Express מקימה שירות משלוחים מהיר, עם 389 עובדים המשרתים צי של 14 מטוסים, הנושאים 186 חבילות ל-25 ערים בארה"ב.

1975

נפתח מרכז השירות העולמי (World Service Centre®) הראשון.

1978

פדראל אקספרס הופכת לחברה בבעלות ציבורית ונרשמת בבורסה לניירות ערך בניו יורק בשם "FDX"

1979

נפתח מוקד הטלפונים הממוכן האזורי הראשון והשליחים של פדראל אקספרס מתחילים להשתמש במחשבי כף יד SuperTracker®.


1980

DADS™ (מערכת שיגור בסיוע ספרתי) מוכנסת לשימוש והופכת את פדראל אקספרס לחברת התובלה האווירית המהירה הראשונה עם מחשבים בטנדרים.

1981

נפתח מרכז המיון הענק Superhub בממפיס.

יישום COSMOS® (מערכת ראשית מקוונת של שירות פעולות הלקוח) שלFedEx , מערכת מחשב מרכזית המנהלת את נתוני הרכבים, עובדים, משלוחים, נתיבי שילוח וכן עוקבת אחר תנאי מזג האוויר.

1982

השקת שירות הפצה עד 10:30 בבוקר בארה"ב.

1984

בהמשך למספר רכישות בינלאומיות, הפעולות מעבר לים מתחילות עם מתן שירותים לאירופה ולאסיה.

מופעל שירות המשלוחים הממוכן Federal Express PowerShip®, המביא את היתרונות הטכנולוגיים של פדראל אקספרס ישירות למקום העבודה של הלקוח.

1985

פדראל אקספרס מתחילה בטיסות קבועות ומתוכננות לאירופה.

1986

פדראל אקספרס היא הראשונה בתעשייה שמנהיגה מדיניות החזר כספי מובטח (MBG).

1988

פדראל אקספרס יוזמת טיסות ישירות מתוכננות ליפן.

1989

פדראל אקספרס מתחילה במתן שירות במזרח התיכון.


1991

ExpressFreighter® מוכנס לשימוש כדי לספק משלוח בן הלילה (overnight) בין ארה"ב, אירופה ואסיה.

פדראל אקספרס מקימה שותפות GSP (זכיינות) בדרום אפריקה. מאז, רשת השירות הישיר ורשת ה-GSP ממשיכות להתרחב דרך אירופה, המזרח התיכון ואזור אפריקה.

1992

הטמעת תוכנת המעקב מאפשרת ללקוחות לעקוב ולאתר את החבילות שלהם ממקום העבודה שלהם.

1994

פדראל אקספרס משיקה את אתר האינטרנט שלה.

פדראל אקספרס משנה את שמה ל-FedEx® ומשיקה את הלוגו "העולם בזמן" ("The World On Time").

FedEx מקבלת תעודת איכות ISO 9001 לכל פעולותיה ברחבי העולם - חברת התובלה העיקרית הראשונה שזוכה בתקן איכות כזה.

1995

FedEx משיקה את שירות FedEx AsiaOne®   שמחבר בין 11 מרכזים מסחריים וכלכליים באסיה, באמצעות משלוחים ליליים.

1997

FedEx משיקה טיסות מסביב לעולם, אשר מפחיתות באופן משמעותי את זמן העברה מאירופה למזרח התיכון, לתת-היבשת ההודית ולאסיה. הדבר מסמן גם את ההשקה של שירות משלוחי האקספרס הסדיר הראשון למומבאי, הודו.

1998

תאגיד FedEx רוכש את Caliber System בע"מ ויוצר את FDX Corp - "סוס עבודה" כלל עולמי לתחבורה וללוגיסטיקה. הלקוחות זוכים בגישה לתיק מקיף של שירותים, שאין שני לו בקרב המתחרים.

1999

FedEx היא חברת התובלה העיקרית הראשונה שמכניסה לשימוש תעריף אחיד (single tariff) בין מדינות מסוימות באירופה. המשמעות של היוזמה הזו היא שכל התנועות של החבילות ב"אזור אירופה" ("euro zone") הן במחיר זהה (בהנחה שמשקלן זהה) וללקוחות ניתנת האפשרות לבחור בין חיוב ותשלום החיובים באורו או במטבע המקומי.

נפתח המרכז האירופאי בנמל התעופה רואסי-שארל דה גול (Roissy-Charles de Gaulle) בפריס, צרפת. עם למעלה מ-900 עובדים ו-800,000 רגל רבוע של שטח, רואסי-שארל דה גול מסוגל לקלוט בכל זמן 15 מטוסים ולעבד בכל שעה עד 30,000 חבילות ו-30,000 מסמכים.

הרחבת שער הכניסה של FedEx בפרנקפורט מפגינה עוד יותר את המחויבות של FedEx לתחום ) EMEAאירופה, המזרח התיכון ואפריקה( . מרכז המיון המורחב והמודרני של בפרנקפורט הוא כמעט כפליים מהגודל הקודם.  יכולת הטיפול / מיון של חבילות גדל בקרוב ל-70% ומהירות המיון גדלה ביותר מ-60%.

ההשקה של שירות FedEx International Priority® משופר, באמצעות רשת FedEx EuroOne™ החדשה, המאופיין בזמני איסוף מאוחרים יותר ובמשלוחים מוקדמים יותר ללקוחות בתוך אירופה.


2000

סימון חדש של מותג החברה, על מנת למנף את המותג של FedEx ולספק ללקוחות מערך עסקים מוכלל.

החברה מודיעה על התרחבות הרשת העולמית שלה, המחברת בין אירופה לאסיה באמצעות טיסה ישירה מהמרכז בפריס למפרץ סוביק, בפיליפינים.

FedEx ו-La Poste הצרפתית חותמות על הסכם שיתוף פעולה, כדי להגביר את השירות בשווקים אירופאיים עיקריים.

2001

הסכם חוזי חדש של שירות כלל עולמי, משותף בין FedEx לבין Business Post, נכנס לתוקפו בבריטניה, תוך שיפור השירות ליותר מ-1,000 מיקודים.

2002

השקה של FedEx InsightSM. פשוט על ידי הזנה של קוד זיהוי להתחברות Insight, במקום מספר האיתור של החבילה, הלקוחות יכולים לראות את המצב והתכולה של משלוחים יוצאים ונכנסים, בעודם בהעברה.

FedEx מכריזה על מתן חסות למשך 3 שנים לקבוצתBMW WilliamsF1 , ומתן חסות למשך 5 שנים לתחרות הטניס הפתוחה רולנד גארוס.

FedEx מחזקת את הצעות השירות שלה בין אירופה לבין אסיה. טיסה משופרת מערבה מחברת בין מרכז FedEx AsiaOne במפרץ סוביק בפיליפינים לבין מרכז EuroOne בשארל דה גול, פריס, דרך בומבי ודובאיי.

החברה משדרגת את המטוסים שלה מ-A310 ל-MD-11 והתוצאה היא גידול בקיבולת ב-100,000 ליברות.

2003

FedEx חוגגת 30 שנה מאז ההמראה של מטוס FedEx הראשון, אשר נשא רק חופן של חבילות.

FedEx מכריזה על צירוף אפגניסטן ועירק לרשת העולמית שלה.

FedEx זוכה לקבל שוב את האישור על פי התקן המחודשISO 9001:2000 , תקן ניהול איכות עולמי, לכל פעולותיה ברחבי העולם.

FedEx מרחיבה את הגישה הקמעונאית שלה לכל 1,200 החנויות Kinko, באמצעות תמיכה בסך 2.4 מיליארד דולר אמריקאיים.

2004

FedEx חושפת את הזהות החדשה של המותג, לגבי אתרי הקמעונות Kinko שנרכשו לאחרונה - מרכז המשרדים והדפוס FedEx Kinko Office and Print Centre.

FedEx משיקה טיסה ישירה וחדשה ליוון, המחזקת את השירותים הבין יבשתיים שלה באירופה והמקצרת את זמני העברה עבור לקוחות המייצאים מאסיה, מארצות הברית ומחלקים רבים באירופה.

FedEx Express מרחיבה את הרשת שלה ברחבי אירופה, עם סדרה של פתיחות תחנות חדשות ונתיבי טיסה חדשים, כהמשך לסדרה של השקעות ש-FedEx ביצעה באירופה מאז פתיחת המרכז האירופאי שלה בשארל דה גול, פריס, ב-1999.

2005

FedEx Express משיקה את טיסה הישירה הראשונה בענף, מיבשת סין לאירופה, להטסה מהירה של מטען האווירי בענף, .  הטיסה היא חלק מטיסה מערבה סביב העולם, שמתחילה ומסתיימת בממפיס, טנסי, ארה"ב, והיוצרת קשר, באמצעות רשת FedEx AsiaOne®, בין מיפן לבין למעלה מ-130 ערים בצפון ובמזרח סין. 

FedEx Express מכריזה שהיא מכפילה את הקיבולת מאירופה להודו ולחלקים אחרים באסיה ומקשרת בין שני השווקים הגדלים במהירות הרבה ביותר בעולם - הודו וסין - באמצעות הקרש המהיר בן לילה (overnight) הראשון בענף.

FedEx Express מכריזה על הרחבות חדשות של שירותים בתוך הודו, שיחברו חלקים נרחבים יותר בהודו לחלקים רבים יותר בעולם, על ידי מתן זמני העברה וקבלה משופרים, הגדלת קיבולת המטען וגישה מהירה יותר וגמישה יותר לשוק העולמי.

FedEx Express מכריזה על תוכניות לבנות מרכז חדש באסיה פסיפיק, בנמל התעופה הבינלאומי Guangzhou Baiyun, בדרום סין כדי לשרת בצורה טובה יותר את הלקוחות העולמיים שמבצעים את עסקיהם בשווקים ועם השווקים המתפתחים של סין ואסיה.

2006

FedEx Express חותמת על הסכם עם קבוצת Tianjin Datian W. Group Co., Ltd. (קבוצת "DTW") כדי לרכוש 50 אחוז ממניות הקבוצה במפעל המשותף לתובלה מהירהFedEx-DTW International Priority   וברשת התובלה המהירה הביתית של קבוצת DRW בסין, תמורת 400 מיליון דולר אמריקאיים.  בסגירה, FedEx תעסיק יותר מ-6,000 אנשים בסין.

תאגיד FedEx מכריז על הסכם לרכישת הנכסים של Watkins Motor Lines ו-Watkins Canada Express ומ-Watkins Associated Industries הוא ינהיג, בצפון אמריקה, ספקי שירותי הובלה למרחקים, בגודל קטן ממטען משאית (LTL). Watkins תקבל סימון מותג חדש של FedEx National LTL ותפעל במסגרת FedEx Freight כרשת נפרדת. 


 וכעת. FedEx הינה חברת תובלת האקספרס הגדולה בעולם בעלת 426 מטוסים המספקת שירות ללמעלה מ-112 מדינות. החברה מפעילה 64 מרכזי שירות לקוחות טלפוניים ברחבי העולם המטפלים ביותר מ-000,005 שיחות טלפון ביום. xEdeF מעסיקה מעל 000,541 עובדים, כולל 005,24 שליחים המפיצים יותר מ- 3.3 מיליון חבילות מדי יום עבודה.